عوامل مهم و موثر در محاسبه‌ قیمت عروس هلندی چیست؟(4 علت موثر)

تصویر عوامل موثر در قیمت عروس هلندی
4.5/5 - (21 امتیاز)

قیمت عروس هلندی بستگی به عوامل مختلفی همچون نژاد پرنده، سن عروس هلندی، جنسیت آن که نر و یا ماده باشد و تعداد کلماتی که می تواند صحبت کند، دارد و بعضی از اوقات ممکن است به عوامل دیگری مانند فصل های سال و غیره داشته باشد و ما در این مقاله بررسی خواهیم کرد که قیمت عروس هلندی به چه عواملی بستگی دارد (محاسبه‌ قیمت عروس هلندی) پس با آی آردانه همراه باشید.

1- آیا محاسبه‌ قیمت عروس هلندی به نژاد پرنده بستگی دارد؟

عروس هلندی شامل نژاد های مختلفی همچون خاکستری، لوتینو(عروس لیمویی رنگ با لپ‌های قرمز)، آلبینو(رنگ آن کاملا سفید است) ، وایت فیس و نژادهای دیگر می باشد،که نژاد پرنده در قیمت آن تاثیر مستقیم دارد که گران ترین نژادها آلبینو و ارزانترین آنها خاکستری می باشد. دلیل آن این است که از آلبینو سخت‌تر از نژاد های دیگر می‌توان جوجه گرفت.و اینکه نژاد آلبینو کمتر از نژاد خاکستری در ایران وجود دارد و به همین دلیل قیمت نژاد خاکستری از آلبینو ارزانتر است.

خرید غذای عروس هلندی

2- تاثیر سن در محاسبه‌ قیمت عروس هلندی:

یکی دیگر از عوامل مهمی که در محاسبه‌ قیمت عروس هلندی تاثیر دارد سن آن است. طبیعتا هرچه سن پرنده بزرگتر می شود برای آن هزینه های بیشتری شده و وقت بیشتری صرف شده است  قیمت آن هم بیشتر می‌شود،

سن عروس هلندی بالغ حدود دو سال می باشد و این سن بهترین سن برای جفت گیری و جوجه کشی از عروس هلندی می باشد،اما ما می‌بینیم که بعضی از افراد زودتر هم از عروس هلندی جفت گیری می کنند زمانی که هنوز به بلوغ کامل نرسیده اند. در این شرایط متاسفانه شاهد این هستیم که بیشتره تخم‌های عروس هلندی به جوجه تبدیل نمی شوند مثلاً اگر پنج تخم بگذارند شاید یکی از آنها به جوجه تبدیل شود.

و این به آن دلیل است که نطفه بندی به درستی شکل نمی گیرد پس بهتر است صبر کنیم تا پرنده به سن بلوغ یعنی دو سالگی برسد. اگر در ۲ سالگی عروس هلندی را جفت بزنیم بیشتر تخم ها نطفه دار می‌شوند، و پرنده توان غذا دادن به همه جوجه ها را دارد اما اگر در یک سالگی از عروس هلندی جوجه بگیریم این امکان وجود دارد که تخم ها نطفه دار نشوند.

محصول پیشنهادی برای تقویت عروس هلندی: غذای تقویتی با پلت میوه‌ای

امروز که این مقاله نوشته می شود ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ قیمت عروس هلندی خاکستری جوجه تقریبا حدود ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

3- بررسی تاثیر جنسیت درمحاسبه‌ قیمت عروس هلندی(عوامل مهم در قیمت عروس):

تاثیر جنسیت عروس هلندی در قیمت آن این است که عروس هلندی نر معمولاً زودتر و تعداد کلمات بیشتری نسبت به عروس هلندی ماده یاد می‌گیرد، پس به همین دلیل قیمت عروس هلندی نر نسبت به قیمت ماده بیشتر است.

تصویر عوامل موثر در قیمت عروس هلندی
محاسبه‌ قیمت عروس هلندی

4- در چه ماه‌هایی قیمت عروس هلندی کاهش یا افزایش پیدا می‌کند؟

برای پاسخ به این سوال در کشور ما ایران ،کشور را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کنیم.

منطقه شمالی از استان اصفهان به سمت بالا و شمال و مناطق جنوبی از استان اصفهان به سمت پایین و به سمت جنوب در نظر می گیریم یعنی استان اصفهان را خط مرزی بین نیمه شمالی و نیمه جنوبی کشور در نظر می‌گیریم.

مناطق شمالی هوا از بهار تا پاییز خیلی مناسب و خوب می باشد، فصل در فصل های بهار و تابستان و پاییز که هوا در مناطق شمالی خوب است قیمت عروس هلندی در این مناطق افزایش پیدا می‌کند، اما در مناطق جنوبی مانند استان هرمزگان سیستان و بلوچستان بوشهر و … چون در این فصل ها هوا گرمتر می شود، قیمت عروس هلندی کاهش پیدا می‌کند.(عوامل مهم در قیمت عروس)

محصول پیشنهادی برای مستی عروس هلندی: غذای ویژه(هات)

در حالت کلی بهتر است بگوییم در فصل هایی که هوا گرم می‌شود قیمت عروس هلندی در آن شهر ها و استان ها کاهش می‌یابد چون مراقبت است عروس هلندی سخت تر می شود. چون در هوای گرم تلفات و مرگ و میر پرندگان زیاد می شود. این نکته برای تمام پرندگان صادق است(محاسبه‌ قیمت عروس هلندی).

در فصل‌های پاییز و زمستان چون فصل جفت گیری و جوجه کشی از پرندگان می باشد و هوا خوب و مناسب است قیمت پرندگان و عروس هلندی افزایش پیدا میکند چون اکثراً می خواهند در این فصل عروس هلندی پرورش دهند و جوجه کشی کنند دنبال خرید آن می باشد.

اما در مناطق شمالی وقتی هوا سرد می شود و در فصل پاییز و زمستان تلفات پرندگان بیشتر میشود همه دنبال فروش پرنده‌ی خود می باشند تا دچار تلفات نشوند پس در این فصل ها در این مناطق قیمت عروس هلندی کاهش می یابد.

محصول پیشنهادی خوراک تقویتی ساده برای عروس هلندی: غذای تقویتی ساده

قیمت عروس هلندی در منطقه شما الان چقد است؟

3 دیدگاه برای “عوامل مهم و موثر در محاسبه‌ قیمت عروس هلندی چیست؟(4 علت موثر)

 1. رضا فیروزی گفته:

  ادرس و محل تحویل شما کجا هست ؟
  شماره تلفنتون هم بفرمایید لطفا ممنون

  • IR_Dane گفته:

   سلام وقتتون بخیر عروس هلندی برای فروش نداریم ما فقط غذا و لوازم پرندگان و عروس هلندی برای فروش داریم و به وسیله پست به سراسر کشور ارسال می‌کنیم.
   آدرس و شماره تماس پایین صفحه قرار دارد. همچنین در صفحه درباره‌ی آی آر دانه و صفحه تماس با آی آر دانه اطلاعات کامل‌تری وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *