علت مدفوع خوری عروس هلندی ها (راهکار رفع فضله خواری)

مدفوع خوری عروس هلندی
4.6/5 - (16 امتیاز)

با سلام خدمت کاربران عزیز آی آر دانه در این مقاله می‌خواهیم دلایل مدفوع خوری عروس هلندی ها را برسی کنیم و برای رفع این مشکل راهکارهایی که مشتریان ما و سالنداران استفاده می‌کنند را ذکر کنیم پس با ما همراه باشید.

علت مدفوع خوری عروس هلندی ها:

۱.اگر عروس هلندی جوجه باشد به علت کنجکاو بیش از حد به همه چیز نوک میزند و تست میکند و چون مدفوع مزه ای ترش مانند دارد ممکن است از مدفوع خوشش بیاید و این کار را بارها تکرار کند و به عادت تبدیل شود.

بخاطر همین وجود قفسی که دارای فضله گیر باشد اهمیت بالایی دارد تا جوجه عروس هلندی دسترسی به فضله هایش نداشته باشد.

فضله خوری عروس هلندی

۲.اگر عروس هلندی بزرگ باشد ممکن است بخاطر گرسنه شدن فضله خوری کند. پس یادتان باشد که ظرف غذاخوری پرنده همیشه دانه داشته باشد.

گاهی اوقات مشاهده می‌شود با اینکه برای عروس هلندی غذا گذاشته‌ایم و ظرف غذاخوری آن پر است اما باز هم مدفوع خواری می‌کند.

در این حالت احتمال دارد که غذا و دانه های ظرف غذاخوری مانده و کهنه شده باشد، پرنده از این دانه ها خیلی کم میخورد یا اصلا از آن دانه ها نمی خورد و به دلیل گرسنگی‌ای که می‌کشد شروع به فضله خواری می‌کند.

چرا عروس هلندیم فضله میخورد

راهکار برای رفع فضله خواری عروس هلندی:

اگر قفس شما فضله گیر ندارد می‌توانید از این ترفند استفاده کنید که مقداری پودر قهوه کف قفس بریزید و هنگامی که پرنده فضله می‌کند پودر قهوه به آن میچسبد و به علت تلخی پودر قهوه پرنده از خوردن مدفوع خودش امتناع می‌کند.

سعی کنید غذای نرم و تازه در اختیار پرنده خود قرار دهید تا بتواند راحت آن‌را بخورد و از دادن دانه هایی که پوست سفت دارند خودداری کنید.

عروس هلندی فضله خور

می‌توانید در کنار همه این موارد برای تقویت عروس هلندی خود مولتی ویتامین با دستورالعمل نوشته روی بسته بندی آن بدهید و همچنین سرکه سیب تقریباً هر ده روز ده قطره در ۱۰۰ سی سی آب به آن بدهید، اما قبل از ریختن سرکه داخل آبخوری، آبخوری رو حتما با آب گرم و صابون بشویید.

مدفوع خوردن عروس هلندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *