آموزش دانه خور کردن جوجه عروس هلندی (نکات مهم + فیلم آموزشی)

فیلم آموزش دون خور کردن جوجه عروس هلندی
4.7/5 - (15 امتیاز)


با سلام خدمت دوستان عزیز در این مقاله و ویدیو های آموزشی قرار است نحوه دانه خور کردن جوجه عروس هلندی را آموزش بدهیم و برای این آموزش ما یک جوجه عروس هلندی تهیه کرده ایم و مرحله به مرحله از نکات مهم و روش هایی که انجام می‌دهیم فیلم می‌گیریم و در همین صفحه قرار خواهیم داد پس در ادامه با آی آر دانه همراه باشید.
روش های مختلفی برای دانه خور کردن جوجه عروس هلندی وجود دارد و تقریباً هرکسی روش خودش را صحیح تر میداند. که ما در اینجا یک روش را تست می‌کنیم و شما در بخش نظرات روش و نظر خودتان را می‌توانید بنویسید.
فراموش نکنید که سوالات شما هست که این مطالب را تکمیل می‌کند پس اگر نظری دارید یا حتی اگر مخالف این روش ها هستید خوشحال می‌شویم نظر خود را بنویسید.

همانطور که گفتیم برای دانه خور کردن جوجه عروس هلندی روش های مختلفی وجود دارد و در این روش ما می‌توانیم از تخم مرغ آب پز و سیب زمینی آب پز استفاده کنیم.

چطور با تخم مرغ آب پز جوجه عروس هلندی را دانه خور کنیم؟

برای این کار ما تخم مرغ آب‌پز را با رنده ریز، رنده می‌کنیم و با سرلاک ترکیب می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم تا سرلاک و تخم‌مرغ با هم ترکیب شوند و در مرحله بعدی سرلاک را با قاشق به عروس هلندی می‌دهیم، شما در ویدیو بالا می‌توانید نحوه صحیح این کار را ببینید.

نکاتی که باید برای دانه خور کردن جوجه عروس هلندی رعایت کنیم:

1- سرلاک باید از همان برندی باشد که قبلا به جوجه خود می‌دادیم.
2- در ابتدا مقدار سرلاک ما باید بیشتر از تخم مرغ باشد.
3- تخم مرغ آب‌پز بهتر است تازه باشد و اینکه آن را در یخچال نگهداری کنید و در وعده‌های بعدی به جوجه خود بدهید خودداری کنید (می‌توانید در همان ابتدا تخم‌مرغ آب‌پز را به اندازه مورد نیاز با چاقو جدا کنید و بقیه را خودتان مصرف کنید)
4- فقط از سفیده تخم مرغ استفاده کنید و از ترکیب کردن زرده آن با سرلاک خودداری کنید.
5- در ابتدا ممکن است جوجه شما نتواند به خوبی با قاشق غذا بخورد پس بهتر است یکم حوصله به خرج بدهید تا این روش را یاد بگیرد.
6- برای درست کردن سرلاک از آب داغ استفاده کنید و قبل از آن هم بهتر است تخم مرغ ها را داخل آب داغ بریزید تا دمای آن بالا برود و سرلاک را زود سرد نکند.
7- سرلاک را از دفعات قبل کمی غلیظ‌تر درست می‌کنیم چون میخواهیم با قاشق به عروس هلندی بدهیم.
8- در آخر نوک پرنده را با دستمال مرطوب تمیز می‌کنیم.
9- برای اینکه متوجه شویم جوجه ما چیزی خورده است یا نه بهتر است چینه دان آن را قبل از غذا دادن و بعد از غذا دادن چک کنیم. (حواستان باشد به چیندان جوجه فشار وارد نکنید زیرا ممکن است غذاهایی که خورده است بالا بیاورد.)

قسمت دوم دانه خور کردن جوجه عروس هلندی:

بعد از گذشت یک الی دو هفته بعد از دادن تخم مرغ آب پز کم کم دانه های نرم و تازه در اختیار جوجه عروس هلندی قرار می‌دهیم و بعد از چند روز مشاهده خواهیم کرد که پرنده ما با ارزن ها بازی می‌کند و بعد از مدتی پرنده کم کم ارزن را پوست گرفته و آنها را تکه تکه می‌کند.

اگر همین روند را دنبال کنید پرنده شما در کمتر از یک ماه دانه های نرم را به راحتی میخورد و جوجه عروس هلندی شما دانه خور میشود.

نکاتی که بهتر است رعایت کنید:

۱- دانه ها را داخل ظرفی بزرگ قرار دهید که جوجه شما به راحتی بتواند داخل آن بنشیند و به دانه ها دسترسی داشته باشد.

۲- دانه را به مقدار کم داخل ظرف بریزید تا اگر دانه ها با فضله پرنده ترکیب شد دانه ها را خالی کرده و دانه جدید در اختیار پرنده قرار دهید تا از مریض شدن پرنده جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *