توضیحات تکمیلی راجب انواع غذاهای عروس هلندی ، لیست غذاهای مجاز و غیر مجاز ، باید ها و نبایدهای تغذیه ای عروس هلندی ها و مقاله کامل خوراک عروس هلندی به پایین صفحه بعد از محصولات مراجعه فرمایید.
4.8/5 – (296 امتیاز)

غذای عروس هلندی {راهنمایی خرید بهترین دانه عروس هلندی}

غذای عروس هلندی
لیست انواع غذاها و دانه های مفید برای عروس هلندی

غذای عروس هلندی چیست ؟

در فروشگاه اینترنتی آی آر دانه در دسته بندی غذای عروس هلندی سه محصول ویژه و خاص داریم :

1- غذای تقویتی عروس هلندی با پلت میوه ای:

این خوراک عروس هلندی سرشار از ویتامین های مهم و مورد نیاز عروس هلندی است و با دانه های تقویتی که در این محصول قرار دارد این محصول را کامل کرده است.
این غذا برای پرندگانی مناسب است که ویتامین ها در وعده های غذایی آن وجود ندارد. دانه های پلت میوه ای این محصول سرشار از ویتامین است که پرنده شما را از انواع مولتی ویتامین بی نیاز می‌کند. این غذا یکی از مقوی ترین غذاها برای عروس هلندی به شمار می‌رود.

2-غذای تقویتی عروس هلندی :

این غذای عروس هلندی همان تقویتی با پلت است با این تفاوت که پلت میوه ای در آن وجود ندارد.
این غذا هم برای عروس هایی مناسب است که صاحبان آنها از ویتامینها به صورت جداگانه و در قالب میوه ها به پرنده خود می‌دهند.(معمولا برای پروش دهندگان عروس هلندی مناسب است که ویتامین ها را در وعده غذایی پرنده گنجانده اند)
البته این محصول به تنهایی خیلی مقوی است.چون ترکیبات آن دانه های پر انرژی میباشد.

3- غذای ویژه عروس هلندی (غذای مست کننده عروس هلندی):

این خوراک عروس هلندی (مخلوطی هات) دارای گرمی بیشتری است و مخصوص پرندگانی است که میخواهند جفت بخورند، این غذا باعث مستی عروس هلندی می‌شود. اگر میخواهید عروس هلندی خود را جفت بزنید از این مخلوطی استفاده کنید.

تمامی دانه های موجود در این بسته ها ارگانیک و تازه هستند و برداشت سال می باشند.

غذای مورد علاقه عروس هلندی

غذای مورد علاقه عروس هلندی چیزهای شیرین است.
غذای عروس هلندی از سه دانه اصلی تشکیل می شود.
که شامل : کتان، ارزن و تخمه آفتابگردان

که در کنار این دانه ها دانه های دیگر هم جهت تقویت یا مست کردن پرنده استفاده می شود.
به عنوان مثال برای مست کردن عروس هلندی از شاهدانه،گشنیز،کتان سیاه در مخلوط اضافه می گردد.

اما این دانه ها در مخلوط تقویت کننده استفاده نمی شوند.
هم چنین درصد ترکیب دانه ها با هم فرق دارد.
مقدار کتان استفاده شده در غذای مست کننده عروس هلندی نسبت بیشتری به غذای تقویتی دارد.
ارزن در غذای مست کننده کم تر از غذای تقویتی استفاده می شود.
غذای تقویتی و مست کننده همین طور که از اسم آن ها مشخص است،تفاوت زیادی نسبت به هم دارند.
ما مشاهده کرده ایم که در بعضی از مخلوطی ها بدون در نظر گرفتن درصد ترکیب دانه ها ، مخلوط درست می کنند که این می تواند تعادل رژیم غذایی عروس هلندی ها را برهم بزند.
توجه کنید غذایی را تهیه کنید که در ساخت آن ها این اصول رعایت شده باشد.

غذای مخلوطی و تقویتی عروس هلندی

غذای عروس هلندی در زمان جوجه داری

پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات خود را در زمینه غذای عروس هلندی جوجه دار را افزایش دهید. زیرا نداشتن اطلاعاتی کافی و درست از رژیم غذایی عروس هلندی در زمان جوجه داری می‌تواند باعث مرگ عروس هلندی مادر یا جوجه شود.

عروس هلندی، به ویژه عروس هلندی در زمان جوجه داری، نباید فقط ارزن بخورد، و باید رژیم غذایی متعادل پرنده متعادل باشد که رژیم غذایی متعادل شامل انواع کربوهیدرات، پروتئین ها، ویتامین ها، دانه های تقویتی و آب است.

اگر عروس هلندی شما جوجه دارد، یا قرار است از عروس هلندی خود جوجه بگیرید، برای اطمینان از سلامت مادر و جوجه، باید از غذاهای تقویتی و مولتی ویتامین‌ها در این دوره استفاده کنید.

عدم تغذیه مناسب باعث می‌شود که بدن عروس هلندی توانایی کافی در تولید تخم با کیفیت نداشته باشد، اگر از عروس هلندی خود جوجه گرفته باشید حتما شاهد این بوده اید که بعضی از جوجه ها مخصوصا جوجه های آخر خیلی ضعیف تر هستند و این به علت نداشتن رژیم غذایی مناسب و کمبود مواد مغذی ویتامین است.

در این قسمت هم راجب غذای عروس هلندی در زمان جوجه کشی توضیح دادیم.

بهترین غذای عروس هلندی باید دو ویژگی مهم زیر داشته باشد:

1-تنوع دانه های موجود دراین غذاها باید به صورتی باشد که تمام ویتامین بدن عروس هلندی تامین گردد(دانه های مخلوطی).

2-دانه‌ها باید تازه باشند تا پرنده به راحتی بتواند آنرا هضم کند و همچمین خواص آن کم نشده باشد.

بهترین غذا برای عروس هلندی نمی‌گویم غذاهای آی‌آر‌دانه است.غذایی بهتر است که ویژگی های بالا را داشته باشد و غذاهای آی آر دانه تمامی ویژگی‌های بالا را دارد.

دانه های موجود در بسته بندی کاملا تازه و ارگانیک هستند، یعنی هیچ مواد نگهدارنده ای ندارند و مستقیم از کشاورز تهیه شده است. در مرحله بعد دانه‌ها پاکسازی شده اند یعنی خاک آنها گرفته شده و با درصد مشخصی با هم مخلوط شده اند.
درصد دانه ها به صورتی است که بیشترین بازدهی برای پرنده داشته باشد.
این درصد مشخص را براساس تجربه 15 ساله ای که درغذای پرندگان داشته ایم و نظر مشتریان‌مان را برسی کرده ایم بدست آورده ایم.

غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

غذاهایی که می توانند سلامت پرنده شما را تهدید کنند:

از نمک و غذاهای حاوی نمک به هر شکلی استفاده نکنید، نمک برای عروس هلندی سم است.

لبنیات مانند (شیر، پنیرو ماست) به دلیل داشتن لاکتوز برای پرندگان کاملا مضر است.

سرلاک هایی که شامل لاکتوز هستند.
از دادن آبنبات و شکلات به پرنده خود پرهیز کنید.

پرنده خود را با دانه های میوه (مانند دانه گلابی و …) تغذیه نکنید.

الکل می‌تواند معده پرنده شما را نابود کند.

استفاده از سیر، پیاز، آووکادو برای عروس هلندی مممنوع است.

ماکارونی برای عروس هلندی

عروس هلندی ها عاشق ماکارونی هستند و شما می‌توانید هفته ای یک الی دو بار به عروس هلندی خود غذای ماکارونی بدهید و نکته مورد توجه این است که:

1- ماکارونی دارای روغن ، ادویه و نمک به آن ندهید چون روغن برای عروس هلندی مضر است.

2-ماکارونی خام هم چون ممکن است باعث شکستن نوک عروس شود و همچنین دیر هضم می شود بهتر است به عروس هلندی خود ندهید.

لیست غذاهای مجاز برای عروس هلندی

بهترین غذا برای عروس هلندی بالغ چیست؟

چه چیزهایی به عروس هلندی مان بدهیم تا بهتر رشد کند و تمام ویتامین بدن پرنده تکمیل گردد. اگر عروس هلندی جوجه دارید می‌توانید به مقاله غذای جوجه عروس هلندی مراجعه کنید.

به صورت کلی غذاهای عروس هلندی را می‌توانیم به سه دسته تقسیم کنیم:

الف- دانه های مناسب برای عروس هلندی:

اکثر از افراد و پرورش دهندگان عروس هلندی از دانه های ارزن، کتان و تخمه آفتابگردان برای عروس هلندی استفاده می کنند،اما دانه های دیگری هم وجود دارند که به عروس هلندی می‌دهند که آنها را هم می‌توانیم به دو دسته دانه های با طبع سرد و دانه های با طبع گرم تقسیم بندی کنیم.

جیره غذای عروس هلندی باید ترکیبی از این دانه ها باشد و غذایی که به عروس هلندی می دهیم باید طبع متعادلی داشته باشد .
اما زمانی که ما می‌خواهیم عروس هلندی های خود را جفت بزنیم و از آن‌ها جوجه گیری کنیم برای اینکه عروس هلندی مست شود از دانه هایی که مست کنندگی بیشتری دارند، یعنی دانه های گرم در ترکیب غذایی که به عروس هلندی می‌دهیم را بیشتر می کنیم.

عروس هلندی را با توجه به اینکه در چه سنی می باشد مثلاً تازه دان خور شده باشد، و یا اینکه تازه میخواهد جفت بخورد (قبل از جفت گیری)، و می‌خواهد تخم بگذارد (یا جوجه دارد) به ترتیب  جوانه دانه ها ، غذای ویژه(هات) و غذای تقویتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ب- میوه ها و سبزیجات مناسب برای عروس هلندی

برای تغذیه عروس هلندی ها در کنار دانه های مفید و مغذی که به آنها می دهیم از میوه ها و سبزی های تازه استفاده می‌کنیم.(میوه و سبزیجات تازه برای عروس هلندی)

تقریباً همه میوه ها و سبزیجات را می توانیم به عروس هلندی خود بدهیم ولی چند مورد استثنا وجود دارد که بهتر است به عروس هلندی خود ندهید و این موارد سبزیجاتی مانند کاهو و صیفیجاتی مانند خیار می باشد چون دارای آب زیاد و همچنین طبع سرد زیادی می‌باشند و می توانند پرنده ما را مریض کنند همچنین باعث اسهال عروس هلندی میگردند پس بهتر است این موارد را به عروس هلندی خود ندهیم و یا کمتر بدهیم.

ج – غذاهای پخته و خانگی برای عروس هلندی

ما از غذاهای پخته مانند برنج، ماکارونی،تخم مرغ آب پز و چیزهای دیگری که برای خودمان درست می کنیم می توانیم به عروس هلندی بدهیم.
احتمالاً شنیده‌اید که عروس هلندی ها همه چیز خوار هستند اما باید به این نکته توجه کنیم که اگر از غذاهای خانگی استفاده می کنیم حداکثر هفته ای یک الی دو بار به آن‌ها بیشتر ندهیم.

بهتر است غذایی که به آن‌ها می‌دهیم مانند برنج و ماکارونی دارای چربی، نمک و ادویه های زیاد نباشد، زیرا این مواد برای عروس هلندی ها مضر است و به مرور زمان می‌توانند عروس هلندی ها را مریض کنند.

همچنین تخم مرغ آب پز سرشار از پروتئین و کلسیم است و بهتر است هفته ای دو بار در وعده غذایی عروس هلندی خود بگنجانیم همچنین اگر به سنگ های کلسیم دسترسی نداریم، پوست تخم‌مرغ را می توانیم به عروس هلندی بدهیم تا استخوان بندی پرنده‌مان قوی و محکم گردد.

لیست غذاهای مجاز برای عروس هلندی:

سیب هلو انبه
انجیر گلابی
گریپ فروت کیوی توت فرنگی
گیلاس انگور نارگیل و انواع آلو
لیست میوه های مجاز برای عروس هلندی
لوبیا سبز ذرت کدو
انواع کلم نخود فرنگی ریحان
هویج و برگ آن برنج قهوه ای پخته کینوا
عدس پخته فلفل سبز جعفری
تره برگ قاصدک لوبیا پخته شده
لیست سبزی‌های مجاز برای عروس هلندی

لیست غذاهای غیر مجاز برای عروس هلندی:

نمک شکلات سیر
قارچ آووکادو کافئین
میوه های هسته دار الکل خیار سبز و کاهو
غذاهای فست فودی غذاهای چرب غذاهای ادویه دار
غذاهای مضر برای عروس هلندی

در این قسمت راجب این‌که عروس هلندی ها چه چیز هایی نباید بخورند؟ توضیح دادیم.

چه مقدار از این میوه ها و سبزیجات را روزانه هفتگی و یا ماهانه و عروس هلندی هم بدهم؟

میوه ها را بهتر است هفته ای ۱ یا در نهایت دو بار به عروس هلندی مان بدهیم زیرا میوه ها قند بالایی دارند و استفاده بیش از حد آن برای عروس هلندی مضر است.
انواع سبزیجات و برگ ها معمولاً هر سه روز یکبار یا یک روز در میان می توانیم به عروس هلندی بدهیم.

غذای عروس هلندی سه ماهه

در سه ماهگی عروس هلندی می تواند دانه ها را بخورد و ما می توانیم به عروس هلندی خود دانه های نرم و سبک بدهیم. یعنی اگر به عروس هلندی از دو ماهگی غذاهای نرم و دانه های سبک بدهیم، عروس هلندی ما تا سن سه ماهگی دانه‌خور می‌شود.برای خواندن اطلاعات بیشتر درباره غذای عروس هلندی سه ماهه به مقاله غذای عروس هلندی سه ماهه زیر مراجعه کنید.

چه غذاهایی برای عروس هلندی خوب است؟ و چه غذاهایی برای عروس هلندی بد است؟

عروس هلندی نیز مانند هر طوطی دیگری از انواع غلات تغذیه می‌کند دانه‌هایی که به‌عنوان غذای اصلی پرندگان شناخته می‌شود: تخم ارزن، تخم کتان، تخمه آفتابگردان،مخلوطی تقویتی، شاهدانه، جو دو سر، تخم‌مرغ، پسته، لپه، نخود، بادام‌زمینی و انواع آجیل از دانه‌های موردعلاقه عروس هلندی است

اما در کنار این غذاها برای اینکه پرنده شما انواع ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه را دریافت کند باید از انواع سبزی‌ها و مکمل‌ها مانند: هویج رنده شده، سیب، گلابی، گیلاس، کرفس، جعفری، کلم استفاده کند.

اسفناج، جوانه گندم و جو علوفه‌ای، غلات و کنسانتره، برنج پخته، سفیده تخم‌مرغ آب پز و .. به‌طورکلی می‌توان گفت که همه غذاهای سالم و ارگانیک برای تغذیه عروس هلندی مناسب هستند به‌جز غذاهایی که بسیار شور و دارای چربی زیاد یا شیرینی بیش‌ازحد هستند.دستگاه گوارش یک عروس هلندی قادر به هضم این مواد نیست. بیماری‌های زیادی برای او به ارمغان می‌آورد.

نکته جالب این است که عروس هلندی و در کل طوطی‌ها علاقه خاصی به ارزن و کتان دارند و اگر بخواهید این پرنده را تربیت و کنترل کنید این دو دانه را می‌توانید استفاده نمایید.

دانه و تخمه برای عروس هلندی

عروس هلندی به چه میوه‌ای علاقه دارد؟

عروس هلندی و همه طوطی‌ها به میوه‌هایی مانند سیب، توت، هلو، گلابی، موز، کیوی، پرتقال و هلو علاقه‌مند هستند. میوه را حتماً بشویید و به پرنده بدهید.

عروس هلندی چه سبزیجاتی را دوست دارد؟

سبزیجات موردعلاقه عروس هلندی شامل هویج، سیب‌زمینی، فلفل سبز، گل‌کلم، چغندر و گوجه‌فرنگی است. می‌توانید بسته به رژیم غذایی پرنده و منویی که برای جیره غذایی آن تهیه‌کرده‌اید، آن‌ها را در جیره غذایی پرنده قرار دهید.

چه غذاهایی را نباید به پرنده عروس هلندی بدهیم؟

غذاهایی که برای پرنده مضر هستند عبارت‌اند از: آووکادو، شکلات، کافئین، کاهو، کلم و چربی‌ها

حتماً قفس پرنده را نزدیک سقف یا بالاتر از دسترس کودکان قرار دهید تا از دادن غذاهای مضر مانند چیپس، شکلات، پفک و شیرینی به پرنده خودداری کنند.

پس تا مر حله از توضیحات غذاهای عروس هلندی جواب سوال (از چه میوه ها و سبزیجاتی می توان برای تغذیه عروس هلندی استفاده کرد؟) را هم گرفتیم.

غذای عروس هلندی جوجه

غذای عروس هلندی یک روزه، 15 روزه، 20 روزه، 30 روزه، 40 روزه ،45 روزه و 60 روزه یا یک ماهه و یا دوماهه

شاید شما خیلی دنبال پاسخ این سؤالات گشته باشید و جستجوهای مختلفی انجام داده باشید مثلاً غذای عروس هلندی یک‌روزه چیست؟ یا غذای عروس هلندی ۲۰ روزه چیست؟ این‌ها جستجوهای مختلفی هستند که روزانه بسیاری از افراد در گوگل سرچ می‌کنند و در این بخش در چند خط می‌خواهیم پاسخ کلی به این‌گونه پرسش‌ها بدهیم.
غذای عروس هلندی زمانی که از تخم بیرون می‌آید یعنی عروس هلندی یک‌روزه غذایی است که توسط مادر یا شخصی که جوجه را از تخم بیرون می‌آورد به جوجه داده می‌شود.

مادر عروس هلندی چگونه به بچه خود غذا می‌دهد؟

مادر عروس هلندی یا پدر آن غذاهایی که خودشان می‌خورند را هضم می‌کنند و به‌صورت نرم به جوجه خود می‌دهند پس طبیعتاً هرچه کیفیت غذایی که به پدر و مادر عروس هلندی می‌دهیم بالاتر باشد عروس هلندی ما سالم‌تر و سرحال‌تر خواهد بود.

اگر عروس هلندی توسط شخص بخواهد بزرگ شود باید جوجه هلندی را توسط سرلاک تغذیه نماید معمولاً کم پیش می‌آید که کسی بخواهد به عروس هلندی یک‌روزه غذا دهد چون واقعاً کار خیلی سختی است و احتمال مرگ‌ومیر جوجه خیلی بالا است. همچنین جای نگهداری جوجه باید گرم باشد.

غذای عروس هلندی یک روزه

معمولاً کسی به جوجه عروس هلندی یک‌روزه غذا نمی‌دهد و بیشتر توسط مادرشان تا ۲۰ روزگی یا یک‌ماهگی غذا داده می‌شوند و بعد برای آشتی نمودن پرنده به‌صورت دستی به آن غذا و سرلاک می‌دهند.

غذای عروس هلندی یک ماهه و دوماهه

پس‌غذای عروس هلندی یک‌روزه، ۱۵ روزه و بیست روزه و بیشتر سؤالات دیگری که پیش می‌آید سرلاک است و بهتر است که از سرلاک مرغوب استفاده کنید تا تمام ویتامین‌های بدن پرنده تأمین شود و پرنده دچار کمبود ویتامین یا کمبود کلسیم که باعث بسیاری از بیماری‌ها می‌گردد نشود و همچنین هر ۴ ساعت یا ۶ ساعت حدود ۵ تا ۸ سی‌سی سرلاک به جوجه عروس هلندی خود بدهید.

سرلاک برای عروس هلندی

اگر عروس هلندی سرلاکی دارید نحوه صحیح سرلاک دادن به عروس هلندی را بیاموزید و بهتر است که توسط سرنگ و کرمک و روز هلندی خود سرلاک دهید و سرلاک را مستقیم در چین دانه جوجه خود بریزید چون ریختن سرلاک در دهان آن ممکن است سرلاک به ریه آن نفوذ کند و باعث خفگی جوجه شود.

پس عروس هلندی یک‌روزه، یک‌ماهه تا دوماهه سرلاک می‌خورد و هیچ‌چیز اضافه دیگری نیاز نیست که به عروس هلندی خود بدهیم حتی دادن ویتامین‌ها در این دوره درصورتی‌که جوجه شما سالم باشد نیازی نیست و توصیه نمی‌شود که مولتی‌ویتامین‌ها در این دوره به عروس هلندی خود بدهید.

غذای عروس هلندی بین دو ماه تا سه ماه

بین سن دو ماهگی و سه ماهگی بهتر است به عروس هلندی سرلاک و همچنین در کنار سرلاک غذاهای نرم را به آن بدهید.

و بعد از ۳ ماهگی عروس هلندی دانه خور می‌شود و کم پیش می‌آید که دانه خور نشود.
در صورتی که شما نکات مربوط به دادن غذای نرم را رعایت کرده باشید دانه خور می‌شود و اگر دانه خور نشد باید تا زمانی که دانه خور نشده است به عروس هلندی خود سرلاک بدهید.

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که سرلاک خوب برای عروس هلندی چیست؟

انواع و اقسام و برندهای مختلف سرلاک در بازار وجود دارند که خواص و ویژگی‌های خاص خود را دارند انتخاب بهترین سرلاک سرلاکی است که در آن زمان افراد زیادی از آن استفاده کرده و نتیجه گرفته‌اند معمولاً سرلاک‌های دارای قیمت متوسط کیفیت خوبی هم دارند قطعاً شما یک عروس هلندی یک‌روزه را بزرگ نمی‌کنید و نمی‌خرید.

بیشتر افراد عروس هلندی یک‌ماهه به بالا را می‌خرند در این شرایط شما باید از شخص فروشنده بپرسید که به پرنده سرلاک داده است یا نه؟ – اگر به پرنده سرلاک داده است بهتر است از همان برنده سرلاکی که فروشنده به آن داده است به جوجه خود بدهید چون معده آن جوجه به آن سرلاک عادت کرده است و این تغییر می‌تواند باعث مریضی جوجه شود، نحوه تعویض سرلاک نکاتی دارد که در دانش‌نامه‌های آی آر دانه به نکات آن می‌پردازیم.

عروس‌هلندی یک‌روزه تغذیه توسط مادر
عروس‌هلندی 15 روزه تغذیه‌توسط مادر
عروس‌هلندی 20 روزه تغذیه توسط مادر یا سرلاک باکیفیت
عروس‌هلندی یک ماهه تغذیه توسط مادر (یا سرلاک)
عروس‌هلندی 30 روزه تغذیه توسط مادر (یا سرلاک)
عروس‌هلندی 40 روزه تغذیه توسط سرلاک (یا مادر)
عروس‌هلندی 45 روزه تغذیه توسط سرلاک (یا مادر)
عروس‌هلندی دو ماهه تغذیه توسط سرلاک (یا مادر)
عروس هلندی بین دو تا 3 ماه تغذیه توسط سرلاک (یا مادر) و غذاهای نرم
عروس هلندی 90 روزه ( سه ماهه) تغذیه توسط سرلاک (یا مادر) و غذاهای نرم
عروس‌هلندی شش ماهه تغذیه توسط غذاهای تقویتی، دانه ها و میوه‌های تازه
عروس‌هلندی نه ماهه تغذیه توسط غذاهای تقویتی، دانه ها و میوه ها
عروس هلندی یکساله تغذیه توسط غذاهای هات یا تقویتی، دانه ها و میوه ها
عروس هلندی یک و نیم ساله تغذیه توسط غذاهای مست کننده یا تقویتی، دانه ها و میوه ها
عروس هلندی سن بالا تغذیه توسط غذاهای تقویت قوای جنسی، دانه ها و میوه ها ی تازه
لیست غذاهای عروس هلندی در سن ها و شرایط مختلف
بهترین غذا برای عروس هلندی چیست؟
بهترین غذا برای عروس هلندی های مختلف متفاوت است مثلا برای عروس 6 ماهه تا 1 ساله غذای تقویتی عروس هلندی هست.
قیمت غذا و دانه های عروس هلندی چقدر است؟
قیمت غذاهای عروس هلندی بسته به کیفیت و برند آن بین 50 تا 300 هزار تومان متفاوت است. معمولا غذاهای خارجی عروس هلندی گرانتر هستند.
محبوب ترین غذا برای عروس هلندی چیست؟
محبوب ترین غذای عروس هلندی غذاهایی است که شامل دانه های مخلوطی متفاوت و با طبع مناسب است.
چطور بهترین غذا برای عروس هلندی بخرم؟
برای خرید غذای عروس هلندی به سایت آی آر دانه مراجعه کنید و راهنمای خرید پایین صفحه‌ی لیست غذای عروس هلندی را بخوانید.
تخفیف ویژه

18%
ناموجود

غذاهای عروس هلندی

غذای تقویتی عروس هلندی

۷۰,۰۰۰ تومان

مناسب برای عروس هلندی ها از چهار ماه به بالا تقویت عروس هلندی ضعیف غذای تقویتی عروس هلندی ترکیبی از دانه های تازه و باکیفیت ترکیبات مخلوطی عروس هلندی شامل دانه های زیر است: 1-کافشه 2-کتان 3-مرمرشک 4-ارزن 5-دانه جارو 6-تخمه قرمز 7-تخمه مشکی 8-تخمه سفید تمامی قیمت ها  به روز می‌باشند. 7 روز ضمانت بازگشت محصول وزن بسته بندی : 1000 گرم (1 کیلوگرم)

تخفیف ویژه

20%
ناموجود
۸۰,۰۰۰ تومان

این غذا دارای طبع بسیار گرمی است. مخصوص عروس هلندی های بالغ برای جفت زدن می باشد. این مخلوط  باعث مستی عروس هلندی نر و ماده می‌شود. غذای مست کننده عروس هلندی ترکیبی از دانه هایی است که باعث مستی عروس هلندی شما می شود. ترکیبات غذای ویژه عروس هلندی: ارزن ،تخم کتان ،بزرک، کافشه،تخمه،دانه جارو، مرمرشک،گشنیز،کتان سیاه، شاهدانه،سویا تمامی قیمت‌ها به روز می‌باشند. 7 روز ضمانت بازگشت محصول وزن هر بسته بندی: 1000 گرم (1 کیلوگرم)

ناموجود
۱۹,۷۰۰ تومان۶۹,۵۰۰ تومان

مزیت های ارزن خوشه ای سرشار از پروتئین، نشاسته، فیبر و ریز مغذی ها حاوی ویتامین های گروه B6 و B ،اسید های آمینه، فسفر، اسید فولیک و منگنز است. به راحتی هضم می‌شود.

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

استیک عسلی

۲۶,۹۰۰ تومان

اسنک عسلی مخلوطی از دانه ها با عسل تشویقی مخصوص عروس هلندی و کوتوله

تخفیف ویژه

25%
ناموجود

غذای پرندگان

کف دریا (پشت انکاس)

۱۵,۰۰۰ تومان۶۵,۰۰۰ تومان

تقویت استخوان بندی تامین کلسیم مورد نیاز پرنده کوتاه نگه داشتن نوک و ناخن پرنده جلوگیری از تیز شدن ناخن پرنده  

سایز وزن تقریبی برحسب گرم
کوچک 50 (+10،10-)
متوسط 100 (+15،15-)
بزرگ 200 (+20،20-)
 

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

بلوک مینرال (سنگ مینرال)

۲۰,۰۰۰ تومان

بلوک مینرال (سنگ مینرال) حاوی مواد معدنی و تقویتی برای طوطی سانان پودر صدفی که در این سنگ وجود دارد باعث تقویت استخوان بندی پرنده می‌شود سنگ مینرال باعث افزایش قدرت هضم غذاها در پرنده میشود.

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

کتان ایرانی (اردبیلی)

۳۹,۰۰۰ تومان۱۳۴,۵۰۰ تومان

کتان تازه اردبیل مشاهده همه‌ی محصولات غذای عروس هلندی

ناموجود

غذای قناری

کلزا (کلم قمری)

۱۶,۳۰۰ تومان۵۴,۰۰۰ تومان

کلزا (کلم قمری)

ناموجود
۱۳,۵۰۰ تومان۵۵,۵۰۰ تومان

خاک عروس هلندی دارای جذب رطوبت بالا خاک زیر پای عروس هلندی این خاک در بسته های مختلف موجود است. که میتوانید از منوی کشویی پایین بسته مورد نظر را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب بسته قیمت آن بسته در مقابل آن نمایان خواهد بود.

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

دانه جارو

۱۴,۵۰۰ تومان۴۸,۵۰۰ تومان

دانه جارو تاثیرگذارترین دانه در درمان اسهال پرنده کبوتر - مرغ خانگی - عروس هلندی - خروس جنگی همستر مشاهده همه‎ی محصولات غذای عروس هلندی

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

ارزن درشت

۱۱,۵۰۰ تومان۱۰۵,۷۰۰ تومان

ارزن درشت  

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

شاهدانه درشت

۳۸,۹۰۰ تومان۱۳۴,۶۰۰ تومان

شاهدانه درشت برای عروس هلندی مناسب برای عروس هلندی در کنار دیگر دانه ها در اختیار پرنده قرار دهید