تمامی روش های تشخیص جنسیت عروس هلندی [ مهم ]

انواع روش تشخیص جنسیت عروس هلندی آلبینو
4.5/5 - (129 امتیاز)

با سلام خدمت دوستان عزیز در این مقاله قرار است راجع به تشخیص جنسیت عروس هلندی صحبت کنیم و نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد را برسی کنیم پس در ادامه با آی آر دانه همراه باشید. برای خواندن اطلاعات بیشتر راجب عروس هلندی و نژادها روی آن کلیک کنید.

تشخیص جنسیت عروس هلندی ها قبل از بلوغ:

تشخیص جنسیت جوجه عروس هلندی‌ها قبل از اینکه به سن بلوغ برسند کار بسیار سختی است و می‌توان گفت تقریباً غیر ممکن می‌باشد زیرا روش هایی که برای تعیین جنسیت عروس هلندی وجود دارند مانند روش تشخیص جنسیت از روی رنگ، فاصله بین پاها و یا مدل تاج عروس هلندی و موارد دیگر هنوز کامل رشد نکرده و تثبیت نشده اند و ممکن است در طول رشد تغییر کنند. مثلاً رنگ عروس بعد از پرریزی تثبیت می‌شود به همین دلیل می‌توان گفت که تشخیص جنسیت عروس هلندی جوجه که هنوز به پرریزی آن کامل نشده است بسیار سخت است. ولی اگر بخواهید آن را تعیین جنسیت کنید می‌توانید از تست dna و تست خون استفاده کنید در این روش کافی است یک پر پرنده را به آزمایشگاه بفرستید و منتظر جواب آن بمانید.

فیلم تعیین جنسیت عروس هلندی قبل از بلوغ

زمانی که شما عروس هلندی می خرید ممکن است فروشنده به شما بگوید جوجه عروس هلندی نر است زیرا عروس هلندی نر خواهان بیشتری دارد و خریدار بیشتر مشتاق است که آن را بخرد پس فروشنده با گفتن این حرف راحت‌تر می‌تواند پرنده خود را بفروشد.

و این که پیشبینی خیلی از فروشنده ها درست از آب در می‌آید ممکن است به این دلیل باشد که تعداد عروس هلندی های نر بیشتر از ماده ها باشد و این احتمال به صورت قطعی نیست. فروشندگان باتجربه حقیقت را به شما می‌گویند زیرا می دانند که صداقت آنها باعث می‌شود تا مشتریان بیشتری به آنها مراجعه کنند.

عروس هلندی های بالغ را می‌توان بر اساس شواهد و تجربیاتی که وجود دارد شناسایی کرد. عروس هلندی ها بعد از پرریزی که بین ۴ ماهگی تا ۶ ماهگی اتفاق می افتد را می توانیم تعیین جنسیت کنیم.

jaodw [ksdj uv,s igknd

تعیین جنسیت عروس هلندی سه ماهه چگونه است؟

عروس هلندی سه ماهه را با استفاده از نشانه ها نمی توان تعیین جنسیت کرد و تنها راه آن فرستادن پر آن به آزمایشگاه تعیین جنسیت پرنده می باشد. غذای عروس هلندی سه ماهه

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی از روی رنگ بالها:

در این روش کافی است زیر بال پرنده را نگاه کنید عروس هلندی ماده معمولاً روی تیز بالهای آنها نقطه ها و خالهای زرد رنگ وجود دارد ولی زیر بال عروس هلندی نر ساده است و هیچ نقطه و خالی وجود ندارد.

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی از روی تاج:

تاج عروس هلندی نر کشیده و بلند است و نوک تاج آن تمایل به بالا دارد در حالی که تاج عروس هلندی ماده خمیدگی به سمت بالا را ندارد و صاف است.

عکس تشخیص جنسیت عروس هلندی

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی از روی رنگ گونه یا لپ:

بعضی از افراد می‌گویند که اگر لپ عروس هلندی پر رنگ تر باشد عروس هلندی نر است و اگر لپ آن کمرنگ تر باشد عروس هلندی ماده است این روش تشخیص ممکن است با خطا مواجه شود و روش دقیقی برای تعیین جنسیت عروس هلندی نمی‌باشد.

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی با بررسی استخوان جمجمه:

یکی از روش های دیگری که اساتید و آن اشاره می کنند بررسی جمجمه عروس هلندی می باشد این روش برای افراد تازه کار بسیار سخت و نیازمند تجربه بسیار زیاد است و نحوه تشخیص آن هم به این صورت است که جمجمه عروس هلندی های نر باریک و کشیده تر است و به صورت مستطیلی شکل می توان آن را در نظر گرفت اما جمجمه عروس هلندی های ماده پهن‌تر از عروس هلندی های نر است.

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی با بررسی لگن:

لگن عروس هلندی های نر تقریباً باریکتر از لگن عروس هلندی های ماده است اگر به پاهای عروس هلندی ها هنگامی که روی چوب یا زمین می نشینند توجه کنید پاهای عروس هلندی ماده باز تر از نر قرار می‌گیرد و این نشان می دهد که لگن عروس هلندی ماده فاصله بیشتری دارد.

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی از روی صدای آن:

عروس هلندی های نر هنگامی که به سن ۴ تا ۶ ماهگی می رسند شروع به ریزه خوانی می‌کنند و آواز می خوانند اما عروس هلندی های ماده چنین نیستند پس به راحتی می توان عروس هلندی های نر را شناسایی کرد و عروس هلندی در این سن علاقه زیادی به آواز خواندن دارد.

تشخیص جنسیت عروس هلندی خاکستری

نحوه تعیین جنسیت عروس هلندی از روی رفتار آن:

عروس هلندی های نر پر سر و صداتر و دارای جنب و جوش بیشتری هستند ولی عروس هلندی های ماده آرام تر هستند. عروس هلندی های نر تمایل به خودنمایی دارند.

تشخیص جنسیت عروس هلندی از روی دم آن:

دم عروس هلندی ماده دارای هاشور هایی است که در عروس هلندی نر مشاهده نمی شود این‌ها خط‌ها بعد از پرریزی ملاک است و قبل از پرریزی ممکن است تشخیص جنسیت با خطا مواجه شود‌.

ساده ترین تشخیص جنسیت برای عروس هلندی خاکستری است.

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی خاکستری:

معمولاً زیر بالهای عروس هلندی خاکستری ماده نقطه های زرد رنگی وجود دارد در حالیکه زیر بالهای عروس هلندی خاکستری نر صاف و یکدست است این تشخیص جنسیت برای زمانی است که پرنده یکبار به پریزی رفته باشد.

سر عروس هلندی نر در نژاد خاکستری متمایل به زرد رنگ می شود اما سر عروس هلندی خاکستری ماده دارای زردی خیلی کمتری است و یا کاملاً خاکستری است.

گونه های عروس هلندی ماده خاکستری نارنجی کم رنگ است ولی در نژاد نر گونه ها پر رنگ تر هستند.

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی لوتینو:

عروس هلندی های لوتینو ماده زیر دم آنها خال های زرد رنگی وجود دارد اما در عروس هلندی لوتینو نر این خال ها وجود ندارد و زیر دم آنها یکدست و رنگ دم آنها متمایل به زرد و روشن است.

تشخیص جنسیت عروس هلندی آلبینو

نحوه تشخیص جنسیت عروس هلندی آلبینو:

تشخیص جنسیت عروس هلندی آلبینو از روی ظاهر تقریباً غیر ممکن است و تنها راهی که می توان جنسیت آن را به خوبی تشخیص داد آزمایش DNA و توجه به صدای آن است. و همانطور که بالاتر هم به آن اشاره کردیم عروس هلندی های نر بسیار پر جنب و جوش پر سر و صدا و عاشق آواز خواندن هستند ولی عروس هلندی های ماده برعکس آنها هستند.

آشنایی با انواع غذاهای عروس هلندی

2 دیدگاه برای “تمامی روش های تشخیص جنسیت عروس هلندی [ مهم ]

  1. ساسان گفته:

    من با یک روش جوجه ۱روزه رو میتونم جنسیتشو براتون بگم نه تنها عروس هلندی بلکه تمام طوطی سانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *