دلیل گاز گرفتن عروس هلندی چیه؟(چیکار کنیم عروس هلندی گاز نگیره؟)

عکس گاز گرفتن عروس هلندی
4.5/5 - (60 امتیاز)

سلام به اعضای سایت آی آر دانه امیدواریم حالتون عالی باشه. اگر برای شما این صفحه باز شده یعنی دنبال جوابی هستید که درمورد گاز گرفتن عروس هلندی، گوگل به شما پیشنهاد داده پس تا اخر این مقاله با شما هستیم و اگر مطلبی برای شما قابل درک نبود میتونین در پایین صفحه قسمت نظرات سوال خودتون رو بنویسید و در اسرع وقت به سوال شما پاسخ میدیم.

در این مقاله قصد داریم به دلایل گاز گرفتی انگشتمون توسط عروس هلندس بپردازیم. وسوالاتی از قبیل:

1. چرا عروس هلندی گاز میگیره

2. چیکار کنیم عروس هلندی گاز نگیره

میپردازیم امیدواریم این مقاله مانند مقاله های دیگه براتون مفید واقع بشه

در این مقاله قبل از توضیح  اصل مطلب ، مثال هایی رو برای درک بهتر موضوع می‌زنیم. پس با ما همراه باشید…

در صورتی که عروس هلندی رو یه بچه در نظر بگیریم رفتارهای بامزه ای داره که دلمون برا غش میره ولی بعضی مواقع هست که از کنترل خارج میشه و در صورتی که شناخت خوبی از رفتار عروس هلندی ها داشته باشید بهتر میتونین باهاش اوقاتتون رو بگذرونید.

به طور کلی عروس هلندی ها به دو دسته تقسیم میشن:1.عروس هلندی های وحشی 2.عروس هلندی های رام شده

اگر عروس هلندی شما جزو دسته اول باشه و آموزش های که در ادامه توضیح میدیم رو انجام بدین شاید عروس هلندی روی دستتون بشینه ولی احتمال گاز نگرفتنش خیلی کمه چرا؟ بخاطر اینکه از جوجگی با دست انسان ارتباط نداشتن و از لمس شدن توسط دست انسان ترس دارن که این ترس طبیعی هست و برای دفاع از خودش هر چیزی رو گاز میگیره تا از خودش دور کنه میتونین امتحان کنین بله همین الان یه شی رو دست بگیرید و به عروس هلندی که توی خونه دارید نزدیک کنید اولش ازش فرار میکنه و وقتی که نتونه فرار کنه اون شی رو گاز میگیره تا ازش دور بشه اگر این تست رو انجام دادی و نتیجه گرفتی ادامه مقاله رو با دقت بیشتری بخون چون قرار کلی نکات ریز و دقیق توی این مقاله گفته بشه.

بذار همین جا یکی از نکات رو بگم و خیالت راحت بشه.

اگر بتونی رفتار و حرکات عروس هلندی رو خوب تشخیص بدی قول میدم اوقات فراغت خیلی خوبی رو با عروس هلندی خوشگل تون داشته باشید.

فیلم گاز گرفتن عروس هلندی

داشتیم میگفتیم برای درک بهتر عروس هلندی ما معمولا عروس هلندی رو با خودمون مقایسه میکنیم که بهتر درکشون کنیم الان هم عروس هلندی رو مثل یک کودک 3 ساله تصور میکنیم.چون درکش برای خودمون خیلی راحت تر میشه.

تصور کنید اگه یه اسباب بازی جدید و صدا دار برای کودکمون بخریم فکر میکنید اولین واکنشش وقتی اسباب بازی از خودش صدا در میاره چطوری باشه؟ بله درسته میترسه و وقتی هم بترسه اسباب بازی رو شوت میکنه به یه طرف

پس الان یکی از علت های گاز گرفتن عروس هلندی رو توضیح دادیم چی بود؟ ترس بود که پرنده به صورت غریزی برای دفاع از خودش اینکار رو انجام میده.

یه لحظه یه لحظه من یه چیزی رو فراموش کردم توضیح بدم.در شروع مقاله اگر با دقت خونده باشید گفتیم که به طور کلی عروس هلندی ها به دو دسته ی اهلی و وحشی تقسیم میشن بطور کلی و خلاصه بخوایم بگیم عروس هلندی های وحشی رو به حال خودشون بذارید تا جفتگیری کنن و جوجه بدن و اما، عروس هلندی های رام شده بحث اصلی این مقاله هستند حالا کسایی که هم میخوان میتونن روش های که در ادامه گفته میشه رو برای عروس های نیمه وحشی هم انجام بدن و احتمالا به نتیجه قابل تاملی هم میرسن.

دوباره برمیگردیم سراغ کودک 3 ساله قصه مون، یادتونه که برای مثال زدن و درک بهتر از یه کودک استفاده می کردیم دیگه.

حالا تصور کنید که همون کودک قصه ما همراه باباش به تعمیرگاه ماشین میره سوال :کودک به اون محیط چه حسی داره؟ استرس داره دیگه ، درسته؟ و تا وقتی این استرس از بین نره نسبت به اون محیط همچنان احساس خطر داره و هر صدای بیاد به باباش میچسپه یا بغل بابا میشه چرا؟ چون به باباش اعتماد داره وقتی توی بغل باباش هست حس امنیت داره.

حالا براتون جا افتاد که عروس هلندی ها هم نسبت به مکان جدید،افراد جدید،وسایل جدید و… چه واکنشی از خودشون بروز میدن

مورد بعدی بیش از حد مست باشه که رفتار پرخاشگرانه وعصبی از خودش ایجاد میکنه

پس تا اینجای مقاله فهمیدیم که ترس ، مکان جدید ، وسایل جدید ، مستی بیش از حد عروس هلندی موجب گاز گرفتن میشه

مشاهده فیلم گاز گرفتن عروس هلندی

حالا چیکار کنیم عروس هلندی گاز نگیره؟

نمیشه کاری کرد که عروس هلندی گاز نگیره اما میشه کاری کنیم گاز یواش بگیره چون گاز گرفتن های عروس هلندی بعضی مواقع یه علامته که میخواد ما رو متوجه کاری کنه.

1. عروس هلندی ها عاشق بازی کردنن و توی قفس شون وسایل سرگرم کننده بذارید تا زمانی که توی قفس هستند سرگرم باشن حالا این سرگرمی میتونه خوراکی (ارزن خوشه ای / استیک عسلی و …) باشه یا اسباب بازی مثل تاب ، پله و …

2. به عروس هلندی ها توجه کنید. یعنی روزهای میرسه که وقت ندارید از قفس بیرونش بیارید لااقل می تونید که اسمش رو صدا بزنید و پرنده هم متوجه شما میشه. (بعضی از عروس هلندی ها هستن زمانی که صدای صاحب شون رو میشنون بال بال میزنن این یعنی شما رو میشناسه و میخواد که سمتش برید و از قفس بیرونش بیارین تا از سمت شما نوازش بشه)

3. با عروس هلندی آروم برخورد کنین. یعنی دستتون رو به آرامی به سمت پای پرنده ببرید تا خودش بیاد روی دستتون نه اینکه به زور بگیرین و روی دستتون بذارید. و بعضی ها هم به غلط دستشون رو بجای بردن به سمت پای پرنده ، مستقیم میبرن به سمت نوک پرنده که در نتیجه عروس هلندی هم گاز میگیره و حمله ور میشه

4. هر وقت دیدین عروس رفتارش خشن شده بهش گلاب خوب بدین. همین طور که میدونین گلاب ضد غم هست و تاثیر مثبت روی عروس هلندی میذاره و حتی میتونین مقداری گلاب رو توی وان عروس بریزید تا زمانی که حمام میکنه بوی خوبی بده

تجربه شخصی از گاز گرفتن عروس هلندی

می خوام چند دقیقه از وقت با ارزشتون رو بگیرم و تجربه شخصی خودم براتون در اینجا بنویسم شاید یه نکته دیگه در این نوشته پیدا بشه که بکارتون بیاد : اولین جوجه عروس هلندی که با سرلاک بزرگ کردیم(منو خانومم) وقتی که بزرگ شد بردار زاده هام با عروس هلندی بازی میکردن اونم چه بااااازی . محکم میگرفتنش و هرکی میذاشت روی شونه خودش و خلاصه تا یه روز متوجه شدم عروس هلندیم که روی شونه ام نشسته یه دونه از پرهاش رو کند و این برای من زنگ خطری بود که به صدا در اومد والان که دقت میکنم زمانی که خونه بودم عروس هلندی از من جدا نمیشد یا اگه عروس هلندی روی شونه ی برادر زاده هام می بود وقتی منو میدید پرواز میکرد و میومید روی روی شونه من یا خانومم می نشست و تکون نمی خورد تا اینجای داستان رو متوجه شدید که عروس هلندی چون 1. از طرف من و همسرم اذیت نمی شد 2. نسبت به من و همسرم حس امنیت و اعتماد داشت پس اگر عروس هلندی توسط صاحب پرنده اذیت بشه، پرنده هم در جواب به صاحبش یه گاز خوشگل ازش میگیره.

پاراگراف:در اینجا به پر کنی عروس هلندی اشاره شد و در مقاله جدید به این موضوع می پردازیم که راه های شناسابی علایم و درمان پرکنی چی هست.

چطوری اعتماد عروس هلندیم رو جلب کنم؟

هدف از این سوال دریافت پاسخ های متفاوت و همچنین پیدا کردن آسون ترین روش که به صورت تجربی بدست اومده شما که این مقاله رو میخونین با نوشتن چند خط میتونین به چندین نفر که در این زمینه علاقه دارن کمک میکنید.

سخن پایانی

از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید متشکریم و شما میتونین در هر مقاله که درسایت آی آر دانه هست از تجربه خودتون بنویسید  با این کار به عشق بازان کمک شایانی کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *