بعد از به دنیا امدن جوجه عروس هلندی چه غذاهایی به پدر و مادر آنها بدهیم؟

غذای والدین جوجه عروس هلندی
4.7/5 - (16 امتیاز)

هنگامی که جوجه عروس هلندی به دنیا می‌آید، برای رشد و سلامتی مناسب آن، نیاز به تغذیه‌ای مناسب دارد. و چون در این زمان توسط پدر و مادر تغذیه می‌شوند نیاز هست که والدین جوجه ها غذاهای مقوی و نرم بدهیم تا جوجه عروس هلندی ما بخوبی رشد کند. در این مقاله نکات بسیار مهمی گفته شده که رعایت آنها هنگام تولد جوجه ها خیلی مهم است.

همه نکات در ویدیو زیر بیان شده در صورتی که در این مورد سوالی دارید و یا تجربه مهمی دارید که رعایت آن در این دوران مهم هست پایین همین صفحه بنویسید تا دیگران هم از این تجربیات ارزشمند شما بهره ببرند.

هنگام بدنیا امدن جوجه عروس هلندی ها غذاهایی که باید به پدر و مادر آنها بدهیم شامل یکسری باید ها و نباید هاست که آنها را باید رعایت کنیم:

نباید ها در غذای جوجه عروس هلندی :

در این دوران باید غذاها و دانه های دارای طبع بشدت سرد و همچنین غذاها و دانه های دارای طبع بشدت گرم از جیره غذایی عروس هلندی حذف کرد.

غذاها و دانه های با طبع گرم:

غذا هایی مثل شاهدانه ، کتان سیاه ، جوانه گندم و … که برای مست شدن و جفت گیری در جیره غذایی والدها ترکیب میکردیم در این دوره باید از ترکیبات غذایی آنها حذف شود و یا باید ترکیبات آنها به صورتی باشد که غذایی با طبع متعادل داشته یاشیم.

غذاها و دانه های با طبع سرد:

غذاهای طبع سرد هم باید از جیره غذایی حذف کنیم چون طبع سرد ممکن است باعث بی حوصلگی و بی مسئولیتی پدر و مادر عروس هلندی گردد و این باعث شود به خوبی به جوجه های خود رسیدگی نکنند.

2 دیدگاه برای “بعد از به دنیا امدن جوجه عروس هلندی چه غذاهایی به پدر و مادر آنها بدهیم؟

 1. مسعود انصاری گفته:

  سلام به جفت عروس هلندی لوتینو دارم ۴ تخم گذاشتن ۴تاش هم جوجه شدن ماده به بچه هایش غذا نامیده فقط نر بهشون غذا نامیده آیا میتونم برایشان کاری انجام بدم روزانه ۲تا سفیده تخمه مرغ براشون می‌زارم بیشتر بزارم یا بسته ممنون میشم در این مرد کمکم کنید

  • اصغر زارعی گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   اگر جوجه ها 25 روزشون هست می‌تونید بهشون سرلاک بدین
   و جوجه ها رو از مولدها جدا کنید
   اما کار خیلی خوبی انجام میدین که سفیده تخم مرغ آب پز شده رو بهشون میدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *