غذای پرندگان
چه غذای پرندگان وحشی بخرید و چه غذای طوطی ها به ویژه غذای عروس هلندی ها – می تواند به شدت بر رفاه و طول عمر دوستان پردار ما تأثیر بگذارد. غذای عروس هلندی،طوطی سبز،مرغ مینا،بلبل،کاسکو،قناری،مرغ عشق و غیره.
این غذاها مواد مغذی ضروری را با غلات و دانه های غذای پرندگان، آجیل و سایر مواد سالم فراهم می کنند که به رشد آنها کمک می کند. چندین ویژگی مهم وجود دارد که باید هنگام انتخاب غذای مناسب به دنبال آن باشید. برخی از غذاهای پرندگان شامل ترکیبی از رنگ ها، بافت ها، شکل ها و اندازه ها هستند که به تشویق علاقه کمک می کند. آنها اطمینان حاصل می کنند که پرنده شما تمام مواد مغذی و غذای پر پروتئین مورد نیاز خود را دریافت می کند. تنوع همچنین پرنده شما را از نظر ذهنی درگیر و تحریک می کند و باید در هر لقمه کمی فکر کند.
یکی دیگر از ویژگی های مهمی که در غذای پرندگان باید به آن توجه کرد، گنجاندن پرو بیوتیک ها در غذای پرندگان است. و پروبیوتیک ها و پلت های میوه ای برای کمک به هضم سالم است.
پروبیوتیک ها شکل سالمی از باکتری ها هستند که در روده زندگی می کنند، در حالی که پری بیوتیک ها آنها را تغذیه می کنند و به رشد آنها کمک می کنند. افزودن آنها به وعده غذایی پرنده اطمینان حاصل می کند که تعادل مثبت باکتری های مفید را در مقایسه با باکتری های نامطلوب حفظ می کند و هضم سالم را حفظ می کند.
اگر بتوانید غذایی با مشخصات کامل اسیدهای چرب امگا 3 پیدا کنید، می توانید مطمئن شوید که پرنده شما ظاهر و احساس خوشبویی خواهد داشت. قابل ذکر است، این اسیدهای چرب ضروری، پشتیبانی عالی از پوست و پرها را فراهم می‌کنند و به از بین بردن مشکلات پوستی و پرها که پرهای پرنده شما را به هم می‌زند، کمک می‌کنند.
در نهایت، به دنبال یک غذای پرنده با میوه‌ها و انواع توت‌ها، سبزیجات و جوانه‌هایی باشید که به عنوان آنتی‌اکسیدان‌های قوی شناخته می‌شوند و از سیستم ایمنی و سلامت کلی حمایت می‌کنند. غذای پرندگان سرشار از آنتی اکسیدان‌ها از جمله ویتامین‌های A، C و E، بتاکاروتن، لوتئین، اسید آلفا لیپوئیک سلامتی را در طول عمر تضمین می‌کند. توجه به این نکته مهم است که معرفی یک غذای جدید برای پرندگان نیازمند یک دوره انتقال است. به جای اینکه غذای پرنده خود را با غذای دیگری جایگزین کنید، مخلوط های قدیمی و جدید را طی هفت تا ده روز مخلوط کنید. برای چند روز اول، 25٪ جدید، 75٪ قدیمی سرویس دهید. برای چند روز آینده، یک مخلوط متعادل 50/50 سرو کنید. برای چند روز گذشته، 75٪ جدید، 25٪ قدیمی سرویس دهید. در این مرحله دوست پرواز شما با غذای جدید سازگار شده است و شما باید بتوانید غذای جدید را منحصراً بدون مشاهده عوارض جانبی تغذیه کنید.

دسته بندی های مرتبط: خوراک عروس هلندی،غذای مرغ مینا،غذای بلبل،غذای فناری ،غذای طوطی ، غذای کاسکو
سوالات متداول در مورد غذای پرندگان
بچه پرندگان تازه متولد شده چه غذای پرنده ای می خورند؟

جوجه پرندگان تازه متولد شده از غذای پرندگانی که والدینشان برایشان آورده اند می خورند. والدین معمولاً ابتدا غذای پرنده را نرم و هیدراته می کنند تا پرندگان کوچک بتوانند آن را بخورند. بچه پرندگان بیشتر همان چیزی را می خورند که پرندگان بالغ از نوع خود می خورند، معمولاً کرم ها، حشرات و دانه ها. شما نباید خودتان به بچه پرندگان غذا دهید، زیرا والدین معمولاً از آنها مراقبت می کنند و هرگز نباید به کرم ها، حشرات یا دانه های فرآوری نشده به پرندگان رها شده غذا دهید. اگر یک بچه پرنده رها شده پیدا کردید، یک دامپزشک مجاز پیدا کنید یا با یک متخصص در مورد نحوه تغذیه ایمن به آن مشورت کنید.
بهترین غذای پرندگان چیست؟

بهترین غذای پرندگان، غذایی است که با نوع پرندگانی که می‌خواهید غذا دهید و آب و هوای فصلی منطقه شما مناسب باشد. بسیاری از پرندگان از دانه های آفتابگردان یا مخلوط دانه و غلات لذت می برند.
غذای پرندگان انواع مختلفی دارد، از جمله مخلوط های کم آشفته، انواع تک دانه و مخلوط های غذای پرندگان است.
غذاهای مخصوص عروس هلندی

تخفیف ویژه

18%
ناموجود

غذاهای عروس هلندی

غذای تقویتی عروس هلندی

قیمت اصلی ۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۰,۰۰۰ تومان است.

مناسب برای عروس هلندی ها از چهار ماه به بالا تقویت عروس هلندی ضعیف غذای تقویتی عروس هلندی ترکیبی از دانه های تازه و باکیفیت ترکیبات مخلوطی عروس هلندی شامل دانه های زیر است: 1-کافشه 2-کتان 3-مرمرشک 4-ارزن 5-دانه جارو 6-تخمه قرمز 7-تخمه مشکی 8-تخمه سفید تمامی قیمت ها  به روز می‌باشند. 7 روز ضمانت بازگشت محصول وزن بسته بندی : 1000 گرم (1 کیلوگرم)

تخفیف ویژه

20%
ناموجود
قیمت اصلی ۱۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸۰,۰۰۰ تومان است.

این غذا دارای طبع بسیار گرمی است. مخصوص عروس هلندی های بالغ برای جفت زدن می باشد. این مخلوط  باعث مستی عروس هلندی نر و ماده می‌شود. غذای مست کننده عروس هلندی ترکیبی از دانه هایی است که باعث مستی عروس هلندی شما می شود. ترکیبات غذای ویژه عروس هلندی: ارزن ،تخم کتان ،بزرک، کافشه،تخمه،دانه جارو، مرمرشک،گشنیز،کتان سیاه، شاهدانه،سویا تمامی قیمت‌ها به روز می‌باشند. 7 روز ضمانت بازگشت محصول وزن هر بسته بندی: 1000 گرم (1 کیلوگرم)

ناموجود
۱۹,۷۰۰ تومان۶۹,۵۰۰ تومان

مزیت های ارزن خوشه ای سرشار از پروتئین، نشاسته، فیبر و ریز مغذی ها حاوی ویتامین های گروه B6 و B ،اسید های آمینه، فسفر، اسید فولیک و منگنز است. به راحتی هضم می‌شود.

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

استیک عسلی

۲۶,۹۰۰ تومان

اسنک عسلی مخلوطی از دانه ها با عسل تشویقی مخصوص عروس هلندی و کوتوله

تخفیف ویژه

25%
ناموجود

غذای پرندگان

کف دریا (پشت انکاس)

۱۵,۰۰۰ تومان۶۵,۰۰۰ تومان

تقویت استخوان بندی تامین کلسیم مورد نیاز پرنده کوتاه نگه داشتن نوک و ناخن پرنده جلوگیری از تیز شدن ناخن پرنده  

سایز وزن تقریبی برحسب گرم
کوچک 50 (+10،10-)
متوسط 100 (+15،15-)
بزرگ 200 (+20،20-)
 

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

بلوک مینرال (سنگ مینرال)

۲۰,۰۰۰ تومان

بلوک مینرال (سنگ مینرال) حاوی مواد معدنی و تقویتی برای طوطی سانان پودر صدفی که در این سنگ وجود دارد باعث تقویت استخوان بندی پرنده می‌شود سنگ مینرال باعث افزایش قدرت هضم غذاها در پرنده میشود.

ناموجود
۲۵,۰۰۰ تومان

غذای خشک کرم میل ورم (mealworm) سرشار از پروتئین موجود در دو بسته بندی: بسته میلورم 50 گرمی بسته میلورم 100 گرمی

ناموجود

دانه خوری های پرندگان

دانه خوری سیلویی

۷,۸۰۰ تومان

دانه خوری سیلویی مزیت: راحت نصب میشه راحت پر میشه نیازی به پوست گیری و نظافت دانه نداره

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

ارزن درشت

۱۱,۵۰۰ تومان۱۰۵,۷۰۰ تومان

ارزن درشت  

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

شاهدانه درشت

۳۸,۹۰۰ تومان۱۳۴,۶۰۰ تومان

شاهدانه درشت برای عروس هلندی مناسب برای عروس هلندی در کنار دیگر دانه ها در اختیار پرنده قرار دهید

تخفیف ویژه

27%
ناموجود
قیمت اصلی ۱۵۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۱۰,۰۰۰ تومان است.

غذای تقویتی عروس (شامل پلت میوه ای) مناسب برای عروس هلندی های بالای یکسال محتویات این خوراک عروس هلندی شامل موارد زیر است: 3 نمونه تخمه شامل تخمه های قرمز،سفید و مشکی پلت میوه‌ای کافشه ارزن زرد ارزن قرمز جو دوسر یولایف گندم باکویت برزک کتان تخمه سفید تخمه مشکی 7 روز ضمانت بازگشت محصول وزن بسته بندی : 1000 گرم (1کیلو گرم)

ناموجود

غذاهای عروس هلندی

کافشه خندان (گلرنگ دهن باز)

۱۶,۳۰۰ تومان۱۰۷,۰۰۰ تومان

کافشه خندان مناسب برای انواع طوطی سانان عروس هلندی ها کوتوله برزیلی قناری مرغ عشق کبوتر و...